Pdf Kitap Oku Arşivleri: Tarih KitaplarıOrdulardan Şirketlere Strateji Pdf indir

Okuyacağınız bu kitap, yazarın 15 senelik akademik çalışmalarının ve 20 senelik okumalarının ürünüdür. Burada yer alan birtakım makaleler daha evvel hakemli ve hakemsiz akademik dergilerde ve süreli yayınlarda yer almış ve hem de birtakım bölümler de kitaplarda basılmıştır. Hepsini bir araya getirince de birbirinden kopuk gibi duran tüm çalışmalar bir temele oturmuştur. Tüm okumaları sırasında • Pdf indir »


Osmanlılar Yönetim ve Strateji Pdf indir

Elinizdeki kitap, on dördüncü yüzseneda Kuzeybatı Anadolu uç bölgesinde tarih sahnesine çıktıktan sonra Doğu Roma İmparatorluğu sahasını genişleme kısmı olarak kabul eden ve kuruluşundan aşağı yukarı yüz elli sene sonra İstanbul başkentli büyük dünya imparatorluğu kuran Osmanlıların bunları gerçekleştirirken sahip oldukları idare anlayışları ve politikaları ile stratejilerini araştıran her biri mevzu ile alakalı ayrı bir • Pdf indir »


Uygarlığın Kökeni Sumerliler – 2 Pdf indir

Elinizdeki kitapta, günümüzden 4000 sene evvel yaşam sürdüren Sumerlilerin bütün günlük yaşantısı okurlara aktarılıyor. O dönemde çocuklar, bugünün çocukları gibi okullara gidip, ödevlerini yapıyorlar mıydı? Yoksa gün boyu tembellik yapıp babalarının verilen rüşvetlerle sınıf mı geçiyorlardı? Acaba öğretmenler rüşvet tekliflerine ne diyordu? Kadınlar evde yemek pişirmek dışında bir iş yapıyorlar mıydı? Krallar ve kent beyleri, • Pdf indir »


Uygarlığın Kökeni Sümerliler 1 Tarihte İlk Edebi Eserlerden Seçmeler Pdf indir

“Konu pek çok ve detaylı bulunduğu için, çalışmamı iki cilde ayırdım. Birinci cilt olan bu kitap, merakla sorulan, Sumerlilerin evren ve evrenin, insanın oluşumunu ve tanrılarla alakalı inanışlarını dile getiren efsanelerini; kahramanların serüvenlerini sahibi olan destanlarını; savaşlarla nasıl yıkılıp yakıldıklarını çok acıklı bir dille izah eden ağıtlarını ve izleri zamanımıza kadar gelen atasözlerini kapsayacak, “ikinci • Pdf indir »Bir Dehanın İzleri 2. Abdülhamid Han Pdf indir

Nice topraklarda hüküm sürmüş birçok ülkeye hükmetmiş Osmanlı Devleti’nin dış siyasette sorunları olduğu gibi iç siyasette de sorunları her zaman olmuştur.Dış ülkelerin,iç siyasete müdahale etme olanağı son yüzyıllarda gittikçe artmış ve birçok kararda etkili olmuşlardır.Osmanlının padişahları hakkında her zaman bir tartışma konusu olacak şey vardır ancak en çok tartışılan Osmanlı padişahlarından birisi Sultan 2. Abdülhamid’dir..Sultan • Pdf indir »


Türklerin Altın Çağı Pdf indir

“Devasa bir topluluğun onbinlerce kilometreyi üç asır içinde aştığını hayal edin… Bu, dünyayı değiştirmez de ne yapar? İşte dünya Türkler sayesinde böyle değişti.” – İlber Ortaylı Türkiye’de tarih kültürünü kitapları ve konuşmaları ile yeniden inşa eden İlber Ortaylı’dan, tüm insanlığı etkilemiş bir tarihin analizi: Türklerin Altın Çağı Emir Timur, Sultan Baybars, Fatih Sultan Mehmed, Yavuz • Pdf indir »


İlber Ortaylı Seyahatnamesi Pdf indir

“Anadolu gibi önemli bir bölgeyi ve tarih alanını bilmek için kuzeyinde bulunan Güney Rusya ve Kafkasya, doğusunda bulunan İran ve Hindistan, güneyinde bulunan Suriye, Filistin ve Mezopotamya’nın yanı sıra Balkanları ve Akdeniz ülkelerini de anlamak da gerekir.” – İlber Ortaylı Klişe sözlerden biri olan Çok gezen mi daha iyi bilir, yoksa çok okuyan mı? Peki • Pdf indir »


Osmanlı Devleti’nde Kadı Pdf indir

Türkiye’de tarih denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan ilber ortaylı’nın yazdığı Osmanlı devletinde kadı kitabı. “Osmanlı kadısı(yani bugünkü hakim ve diyanet işleri başkanı), islamiyeti kabul etmiş devletlerdeki seleflerinin aksine bir geniş imparatorluğun coğrafyasını omuzlarında taşıyan unsurlardandı. Bu zümre her renk, meşrep ve nitelikteki mensuplarıyla bu zahmetli hayatı ve görevi sürdürmüştür.” İlber Ortaylı Türkiye’de tarih • Pdf indir »


Osmanlı’nın “En Seksi” Sırları Pdf indir

Prof. İlter Uzel’in Türkçeye kazandırdığı Osmanlı doktorlarını, bu sefer geleneksel Osmanlı tıbbının ‘kışkırtıcı’ taraflarını bugünlere aktarıyor. Tarihin tozlu sayfalarındaki en güzel evlilik hediyelerini getiriyor.