Pdf Kitap Oku Arşivleri: Felsefe KitaplarıPoyraz Karayel – Bir Mucize Olsun Pdf indir

Diziler diziler diziler. Poyraz Karayel-Bir Mucize Olsun, sevdiğiniz diziden esinlenerek harika sözleri ile birlikte ilk 55 bölümünden oluşturulmuş bir eserdir. Kanal d ekranlarında sevilerek izlenen bu Poyraz Karayel’in artık kitabı da mevcut. Severek izlediğiniz bu dizinin de kitabını büyük bir merak ile sözleri , kalpleri ve öncelikle sizleri feth edecek. Pdf Kitap indirpoyraz karayel kitap • Pdf indir »


İntihar Pdf indir

Akıl hastalıklarının rehabilitasyonunun ve psikiyatrinin bilim olarak yapılması süreci ile intihara eğilimin bir hastalık olarak kurgulanması arasındaki irtibatları odak noktasına alan bu kitap Michel Foucault’nun yapıtlarından esin alıyor.İntihar dinin, ahlakın ve hukukun konusu olmaktan çıkıp nasıl ilmi bir mesele haline geldi? İntihara eğilim hangi şartlarda mücadele edilmesi şart olan patolojik bir olay olarak tanımlandı ve • Pdf indir »


İntihar ve Ruhun Ölümsüzlüğü Üzerine Pdf indir

Bugüne kadar “İntihar” ve “Ruhun Ölümsüzlüğü” hakkındaki makaleleri, Hume tarafından editörü Andrew Millar’a büyük bir ihtimalle 1755 yılının sonlarına doğru gönderildi. Ancak kilise tarafından kınanma ve hatta resmi olarak yargılanma olasılığı ile karşı karşıya kaldığında, Hume, arkadaşlarının da teşviki ile intihar ve ölümsüzlük makalelerini yayınlamamanın ihtiyatlı bir adım olacağına karar verdi ve Millar makaleleri çıkardı, • Pdf indir »


Hayal-et Pdf indir

Ünlü düşünür, sosyalist ve felsefeci karl marx’tan seçme yazılar Hayal-et kitabında toplanmış. Oxford Yayınları tarafından hazırlanan ve karl Marx’ın bütün eserlerini, mektuplarını, notlarını tarayarak bunların en önemlilerini bir araya bu kitapta getiriliyor, bugüne kadar hazırlanan en iyi “Marx seçkisi” olarak anılıyor. Başka bir filozof yoktu! Bu kadar çok tartışılan, eserleri elden ele gezen ve filozof • Pdf indir »


Hiçten Az Pdf indir

Hiçten Az felsefe kitabı Hegel ve Diyalektik Materyalizmin izi İdeolojinin Yüce Nesnesi kitabıyla felsefe dünyasına tabiri caizse bir meteor taşı gibi girmişti Zizek. O zamanın felsefi müesses nizamınca artık neredeyse koşulsuz şartsız kabul edilen varsayımları sarsmış ve dünyayı onu dönüştürme hedefini bir yana bırakmaksızın anlamaya çalışanlar için bir fener ışığı olmuştu. 1990’ların başından bu yana yazdığı • Pdf indir »


Marksizm Sözlüğü Pdf indir

Marksizim sözlüğü kitabını Gerard Bensoussan yazmış ve ilk kez 2017 yılında yayınlanmıştır. Toplam 1086 sayfadan oluşan Marksizm Sözlüğü bir çok yazarın katkısıyla birlikte yazılmıştır. Değişik devletlerden farklı yazarların katkılarıyla yazılan Marksizm Sözlüğü, Marksizm alanındaki en iyi ve en kapsamlı çalışmalardan biri olma yolunda ilerlemektedir. 400 madde ve 1086 sayfadan oluşan Marksizm Sözlüğü, Türkiye’de de, Marksizm • Pdf indir »


Özgürlük Üzerine Pdf indir

Dünya tarihinin akışını değiştiren kitaplardan biri olan Özgürlük Üzerine kitabı John Stuart Mill tarafından yazılmıştır. İngiliz kökenli olan düşünür ve iktisatçı John Stuart Mill (1806-1873); evde babası tarafından eğitim görmüş ve, on beş yaşına girdiğinde içselleştirdiği faydacılık felsefesini, yirmi yaşına girdiğinde geçirmiş olduğu zihinsel bir depresyon sonucu değiştirmiştir.İnsanın en değerli varlığının “özgürlüğü” olduğunu işleyen “Özgürlük • Pdf indir »


Eristik Diyalektik Pdf indir

Alman filozof Immanuel Kant’ın öğrencisi, Alman filozof Arthur Schopenhauer, 1830 yılında yazmaya başladığı bu metinde, kökeni antik Yunan felsefesine dayanan, tartışmalarda her koşulda haklı çıkma sanatı olan “Eristik Diyalektik” yöntemini anlatıyor. Pdf Kitap indireristik diyalektik pdf (2)


Sofie’nin Dünyası Pdf indir

“Aynı kişilerin”, derin olmayan bilgilerinin geçerli sayıldığı günümüzde, “3000 yıllık tarihinin hesabını yapamayan insan günübirlik yaşayan insandır” diyen Goethe’nin günübirlik kişilerden olmama yolunda ciddi bir adım.