Pdf Kitap Oku Arşivleri: Din KitaplarıPeygamberimizle 1 Gün Pdf indir

Hiç kendi kendinize sordunuz mu? Peygamberimiz’in (Müslümanlar için) hâne-i saâdetleri nasıl bir yerdi? Hâne-i saâdetlerine geldiği vakitlerde neyle meşgul olurdu? Ailesiyle ilişkisi nasıldı? Nasıl uyur, nasıl kalkardı? Uyumadan önce ve kalktıktan sonra nasıl dua ederdi? Gece namaz kılar mıydı? Kılarsa kaç rekât kılardı? Mescidde beş vakit namaz kılmasının dışında ne işle meşgul olurdu? Ne yer, • Pdf indir »


Hiç Pdf indir

Allah varken, yokluk yokluğun olması mümkün mü ?… Kıyafetlerin temiz, güzel eşyalarla çevrili etrafın.Nefes nefese bir maratonun içindesin.Heybende gaileler, derdin günün, talebin dünya.Halbuki kendini O’na nispet ettiğinde, hiçsin.Vacibü’l vücudun kucağındaki topraksın.O’ndan ayrılışından baktığında, gurbettesin.Üzülme, bu gurbetin bir tesellisi var…Çünkü…Allah varken, yokluk yoktur.


Din Nedir? Pdf indir

Dünyaca ünlü Rus yazar Tolstoy aynı zamanda rus edebiyatının öncülerindendir. Tolstoy; “Din Nedir?” isimli kitabında, resmi Hıristiyanlık ve Kilise’yi sorgulayıp, kişinin var oluş amacını, Tanrı ve Evren ile nasıl bir bağ kurması gerektiği sorusuna yöneliyor.


Gelin Müslüman Olalım Pdf indir

Gelin Müslüman Olalım isimli kitapta Mevdudi anlamını kaybetmiş veya anlatılmak istenden uzaklaşmış olan  bir çok unsuru yeniden dile getirmiştir. Gelin Müslüman Olalım kitabı, 1940’tan beri, onu okuyarak değişen pek çok insanın ruhsal, zihinsel ve kültürel alandaki ihtiyaçlarına büyük ölçüde ve gerçekten etkili bir biçimde cevap vermiştir. Mevdudi, sadece sözlük ve kültürel anlamları olan sözlere duygularını • Pdf indir »