Pdf Kitap Oku Arşivleri: Biyografi – Otobiyografi Kitaplarıolağanüstü bir gece Pdf indir

olağanüstü bir gece: soylu bir adamın sıkıntısız rahat bir o kadarda sıkıcı hayat yaşayan bir adamın hikayesidr ve hayatına yeni renkler zevkler aramaktadır hayatı boyunca sıkıntı bilmeyen tasasız yaşayan  adam yeni keşifler peşindedir sıradan bir hafta sonunda at yarışına giden adam  belki de ilk kez burjuva ahlakından saparak “suç” işler. ve işlediği suçtan zevk alarak hayatının • Pdf indir »


Mutluluğa Söz Verdim Pdf indir

“Kendinizi karanlık bir denizin fırtınalarıyla boğuşurken bulduğunuzda, satırlarım size ışık olsun ve umudun hiç bitmediğini hatırlatsın istiyorum.” – Deniz Seki Deniz Seki ilk kitabı Deniz’in Dibi’ni kendi topraksız Zincirlikuyu’su olan cezaevinden yazdı. Bolca gözyaşının ardında yaşadığı o karanlık günlerini anlattı. Yazdıkları bir dibe iniş öyküsüydü, ama denizin dibi hâlâ güzel, hâlâ pırıl pırıldı. Şimdiyse Mutluluğa Söz • Pdf indir »


Anne Frank’in Hatıra Defteri Pdf indir

Bu hatıralarda, her an Naziler tarafından yakalanma tehlikesi altında yaşayan bir grup insanın çektiği çilelerin yanı sıra, genç kızlığına yeni adım atan Anne’ın çekingenliklerle, küçük kaçamaklarla tomurcuklanan sevdası da anlatılıyor. Şartların acımasızlığına karşın yaşama gücünü yitirmeyen Anne Frank’ın hikayesi Can Yücel’in kendine has sesiyle aramıza karışıyor. “Öldükten sonra da yaşamak istiyorum. Onun için Tanrı’ya bana • Pdf indir »


Liseden Arkadaşlar Pdf indir

Mahalleden arkadaşlar kitabıyla büyük beğeni toplayan selçuk aydemir’in yeni kitabı liseden arkadaşlar Mahalle kültürünün son demlerinin yaşandığı yıllar… İlk arkadaşlıkların okuldan değil de apartmandan kurulduğu, bakkala diye evden çıkıp arkadaşlarla sokaklarda oynanan zamanlar… Küçükçekmece’nin küçük bir mahallesinde büyüyen ve artık gerçekten büyüdüğüne inanan Selçuk, çetecilik işlerini bırakıp gideceği “süper” lise ile hayatında başka bir sayfa • Pdf indir »


Mekke’ye Giden Yol Pdf indir

Madam Gorki ile tanışan Leopold Weiss, gazeteciliğe merak sarmış ve ilk görev yeri olan Ortadoğu’ya gazeteci olarak gönderildiği dönem, yaşamının geri kalanını İslâm dünyasında ve Müslümanlar arasında geçireceğini tahmin bile etmemişti. Fakat kısa sürede Müslümanların yaşam biçimini, Avrupadan çok farklı kültürleri ve dünya görüşleri onu bu dünyayı daha yakından tanımaya zorladı. At ve deve sırtında, • Pdf indir »